Múzeum histórie polárnych olympijských hier popis a fotografie - Rusko - severozápad: Murmansk

Obsah:

Anonim
Múzeum histórie polárnych olympijských hier

Popis atrakcie

V roku 1986 bolo na základe výstavy, ktorá bola venovaná 50. sviatkom severu, otvorené múzeum venované histórii polárnych olympijských hier. Toto múzeum je územným oddelením regionálneho múzea miestnej histórie mesta Murmansk a zároveň jediným športovým múzeom v regióne. Expozičná plocha je 70 metrov štvorcových.

Expozícia múzea obsahuje viac ako 500 exponátov a rozpráva o prvom festivale severu, ktorý sa konal v roku 1934, môžete tiež sledovať, ako sa v tomto regióne vyvíjalo športové hnutie v nasledujúcich rokoch, dozvedieť sa o medzinárodných súťažiach, ktoré sa konali v rámci rámca polárnych olympijských hier. V múzeu môžete vidieť zbierku športových lyží, medailí a odznakov, ktoré sú venované severným sviatkom. V múzeu sú tiež fotografie, materiály o športových úspechoch a osobných veciach víťazov, víťazov súťaží, oblečenie Sami.

V 20. rokoch minulého storočia bolo mesto Leningrad považované za hlavné športové centrum severu krajiny. Prvými trénermi a športovými učiteľmi Murmanska boli Leningradčania. V tom čase boli bežnými športmi veslovanie, futbal, lykové topánky, lyžovanie, hokej, korčuľovanie. Populárne boli súťaže vo vzpieraní, gymnastike a akrobacii. Ale jedným z najdostupnejších a najatraktívnejších športov bolo lyžovanie, najmä preto, že k tomu prispela povaha polárneho kruhu. Takí vynikajúci športovci ako A. Lopintsev, G. Abramov, V. Lyapkin, bratia Sintsovci a ďalší vytvorili tradície Sviatkov severu. Na prvom festivale severu, ktorý sa začal v marci 1934, sa zúčastnilo 86 lyžiarov z rôznych miest krajiny: Murmansk, Moskva, Leningrad, Vologda a Petrozavodsk.

O tri roky neskôr bol na programe Festivalu neobvyklý, ale pre sever charakteristický šport - preteky sobích záprahov. Športovci, ktorí sa zúčastnili Sviatkov severu, behu na lyžiach, hromadných bežeckých pretekov Komsomol a súťaží v polovojenskom programe-zážitok sa im hodil pri obrane vlasti.

V ťažkých vojnových časoch bol Festival severu jednou z mála súťaží, ktoré sa v krajine konali. Obrancovia polárneho kruhu získali vedľa odznakov TRP vysoké vojenské ocenenia.

Severný festival v roku 1970 bol zaradený do medzinárodného športového kalendára. Na športových tratiach severu súťažili lyžiari z Maďarska, Bulharska, Talianska, Nemecka, Austrálie a Nórska. O súťaže v pôvodných športoch, napríklad pretekoch sobích záprahov, je veľký záujem.

V súčasnej dobe sa štartovacia rampa na Festival severu nachádza v Údolí pohody, jednom z najkrajších miest v Murmansku. V roku 1974 sa prvýkrát začal maratón Severného festivalu. Lyžiarsky maratón si získal obrovskú popularitu nielen u nás, ale aj v zahraničí. V dnešnej dobe prázdninový program zahŕňa takmer 20 športov: krasokorčuľovanie, biatlon, beh na lyžiach, loptový hokej, ľadový hokej, bežecké lyžovanie, letecké modelárstvo, zimné plávanie, preteky na snežných skútroch, preteky sobích záprahov - sa konajú v Murmansku; voľný štýl, alpské lyžovanie, skoky na lyžiach - sa konajú v meste Kirovsk; v Olenegorsku - rýchlokorčuľovanie, v meste Kandalaksha - naturban, v regióne Kola - športové rybárske preteky, zimné surfovanie.

Múzeum je centrom propagácie telesnej kultúry a športu v Arktíde. Športoví veteráni sa tu každoročne stretávajú s mladými športovcami, so zástupcami médií, udeľujú sa ceny víťazom mestských športových súťaží, významným športovým komentátorom a fotožurnalistom.